UPGRADE 3D TISKÁREN

Dokážem upgradovat téměř jakoukoliv tiskárnu. Máme spoustu zkušeností s Endery a celou řadou CR-10 od Creality. Víme, jak postavit Marlin na míru, nebo nahrát bootloader do tiskáren u kterých nejde nahrát nový firmware. Dokážeme vyměnit základní desku za jinou a tím ztišit chod Vaší tiskárny. Potřebujete ovládat tiskárnu vzdáleně? Můžete! Pokud máte koupený upgrade a necítíte se na jeho instalaci, nechte to na nás. Chtěli byste jinou tiskovou podložku, nebo BL touch senzor pro její lepší kalibraci? Určitě se ozvěte a vymyslíme, jak na to!
 

 
 
NEJBĚŽNĚJŠÍ UPGRADY 

Senzor podložky: 
 
Na většinu tiskáren se dá přidat nějaký senzor podložky. Ať už jde o Bl/3D touch, mikospínač, PINDA sondu, nebo jiný PNP/NPN indukční sensor, dokážeme doporučit a nainstalovat nejvhodnější variantu v závislosti na typu tiskárny. Na spoustě tiskáren již existuje na řídící desce nějaká příprava, ale ve spoustě případů je nutné s tímto upgradem vyměnit desku za jinou. K tomu se váže výměna firmware.

Tiché drivery: 
 
V základní verzi je na spoustě tiskáren použit board (řídící deska) s velmi levnými motorovými drivery (řídící obvody pro krokové motory) Tiskárna je v takovém případě docela hlasitá a dělá typický R2-D2 zvuk. Pokud jste došli k závěru, že potřebujete tiskárnu ztišit, je výměna driverů jedním z prvních směrů, kterým se dát. Když to deska umožňuje, stačí doslova drivery vyndat a dát jiné a nahrát příslušný firmware, ale u některých tiskáren je potřeba vyměnit board, protože jsou drivery osazeny přímo na něm a není možné je jednoduše vyměnit.

Upgrade extruderu: 
 
Většina čínských výrobců používá takzvané bowdenové vedení fialmentu. Jde o systém, kdy je přítlačný motor umístěn někde na konstrukci tiskárny mimo tiskovou hlavu a filament je veden ptfe trubičkou. Je poměrně obtížné vyladit tisk tak, aby tiskárna dělala pěkné mosty a zároveň nestringovala (tahání nití při přejezdu z jednoho místa na druhé) a tisk flexibilními filamenty je doslova nemožný. Dokážeme Vám nainstalovat konkrétní řešení upgradu tiskové hlavy s přímou extruzí (přitlačný motor je umístěn na tiskové hlavě) přesně pro Vaši tiskárnu.

Upgrade podložky: 
 
U tiskáren, kde je tiskový povrch pevně spojený s tiskárnou časem uživatelé dojdou k závěru, že by to chtělo magnetický plát. Je to způsob, jak se vyvarovat poškození výrobků při jejich odsekávání z podložky a výrazně zefektivnit obsluhu tiskárny. Doporučíme Vám nejvhodnější řešení přesně pro Vaši tiskárnu a pomůžeme s instalací.

Tiskový server a kamerový dohled:
 
V případě velmi dlouhých tisků (30 hodin a více) je tento upgrade nepostradatelným pomocníkem. Postavíme pro Vás levný dohledový server s připojenou webkamerou, aby bylo možné z jakéhokoliv místa na světě s internetovým připojením dohlížet na probíhající tisk, nebo ho přerušit v případě jakýchkoliv potíží. Jeden webserver (raspberryPi 4 4GB) dokáže spolehlivě obsloužit až 4 tiskárny s kamerami o rozlišení 1280x1024.